kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© DLeonis - Fotolia.comNa dworze coraz cieplej, więc już wkrótce nasze balkony i tarasy zamienią się w mini – ogrody. Większość z nas sporo uwagi poświęca doborowi roślin i doniczek, sprawę ziemi pozostawiając odłogiem.
 
 
© Nobilior - Fotolia.comNie ma mrozów, ani śniegu, a o zimie przypomina nam jedynie kalendarz. Ciepła aura podpowiada, że spokojnie możemy rozpocząć planowanie wiosennej produkcji. O czym warto pamiętać na początek? O tym, że nieodzownym elementem prawidłowego wzrostu oraz plonowania uprawianych przez nas roślin jest odpowiednie przygotowanie podłoża.
 
 
Łagodna zima i wczesna wiosna to czas, który powinniśmy poświęcić drzewom i krzewom rosnącym w naszych ogrodach. Właśnie w tym okresie należy przeprowadzić zabiegi mające na celu pobudzenie roślin do szybszego wzrostu czyli tzw. cięcie prześwietlające.
 
 
fot. Tree Stump Stereo SpeakerPodczas gdy projektanci urządzeń elektronicznych prześcigają się w kreowaniu coraz bardziej nieprawdopodobnych, nowoczesnych i zachwycających stylów, na rynku pojawiają się od czasu do czasu oferty urzekające prostotą wykonania, takie jak głośniki o nazwie Tree Stump Stereo Speaker.
 
 
© Jörg Beuge - Fotolia.comGlobalne ocieplenie klimatu ma jedną niezaprzeczalną zaletę: coraz lepiej rosną u nas rośliny pochodzące z południowych rejonów Europy. Warto to wykorzystać i założyć we własnym ogródku grządkę ziołową – świeże zioła nie tylko pięknie pachną i urozmaicają smak potraw, ale mają także właściwości lecznicze, a zawarte w nich olejki eteryczne odstraszają komary, meszki, nornice i ślimaki.
 
 
© cycreation - Fotolia.comSpełniając swe marzenia o domku z ogródkiem znacznie więcej czasu (i pieniędzy) poświęcamy temu pierwszemu, urządzenie ogrodu pozostawiając nieco odłogiem. O ile bowiem nie do końca piękne otoczenie może w najgorszym razie razić nasze poczucie estetyki, to zamieszkanie w domu bez okien albo z gołymi tynkami na ścianach do najprzyjemniejszych nie należy. Większość z nas ustala zatem taką kolejność: najpierw wykończenie domu, a kiedyś tam, w przyszłości, zajmiemy się ogrodem.
 
 
fot. ggJodły, świerki, czasem sosny - pięknie ozdobione, barwne i błyszczące drzewka zdobiły nasze mieszkania przez ostatnie dni. Niestety, święta już minęły i wielu z nas zaczyna się zastanawiać co zrobić z sypiącym się (choć nie zawsze) drzewkiem?
 
 
© StudioPortoSabbia - Fotolia.comNajpopularniejszym „świątecznym” kwiatem doniczkowym jest z pewnością poinsecja czyli wilczomlecz piękny, zwana popularnie „gwiazdą betlejemską”. Większość z nas traktuje jednak poinsecję jako roślinę jednoroczną, bo zazwyczaj już kilka tygodni po świętach traci barwę i opadają z niej kolejne liście, wyrzucamy ją więc na śmietnik. Przy odrobinie starań można ją jednak przechować do następnego roku i pobudzić do kolejnego kwitnienia. Jak to zrobić?
 
 
© teressa - Fotolia.comBy nasz ogród przetrwał ten czas w dobrej kondycji, trzeba wcześniej o niego zadbać i przygotować na nadchodzące chłody.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»