kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. PaclanSezon imprez na wolnym powietrzu w Polsce zaczyna się prawie zawsze w maju. Płaszcze i kożuchy dawno w szafach, kwitną kwiaty, ptaszki śpiewają, na każdym kroku zakochani, nastrój sprzyja wypoczynkowi i zabawie „pod gołym niebem”. Każdy może złapać choć namiastkę prawdziwych wakacji. To idealny czas na grilla.
 
 
© Ivonne Wierink - Fotolia.comSezon letni nieubłaganie mija i przyszła pora na uporządkowanie naszych ogrodów i tarasów. Jedną z ważniejszych czynności jest odpowiednie przygotowanie do zimowego przechowywania mebli ogrodowych.
 
 
© Petra Louise - Fotolia.comPolskie lato bywa bardzo kapryśne – czasem bardzo deszczowe, a czasem wręcz „pustynnie" suche. Podczas upalnego, suchego lata zabieg codziennego podlewania roślin staje się więc koniecznością. Podlewanie – wydawałoby się - nic trudnego, jednak istnieje kilka czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy naszym roślinom pomóc, a nie zaszkodzić.
 
 
© fotomine - Fotolia.comSoczyście zielony, równy, gęsty – tak powinien wyglądać zadbany trawnik. A co należy zrobić, żeby właśnie tak wyglądał?
 
 
fot. ggWłaściciele ogrodów i ogródków zwykle pamiętają o nawożeniu roślin wiosną, kiedy budzą się one do życia po zimowej przerwie. Warto jednak nawozić je także teraz, zanim na dobre zacznie się lato, bo z czasem zawartość związków mineralnych w glebie maleje i rośliny zaczynają gorzej rosnąć. Koniec czerwca i początek lipca to ostatni moment na dokonanie „dokarmiania” roślin, bo od sierpnia większość z nich szykuje się już do zimy.
 
 
© dannywilde - Fotolia.comUroczy ogród wokół domu stanowi doskonałe miejsce odpoczynku dla mieszkańców i gości. Zaprojektowanie posesji jednak stanowi nie lada wyzwanie dla niejednego właściciela działki.
 
 
© Pascaline Lopez - Fotolia.comZ powodu bardzo ciepłej w tym roku zimy owady mają wyjątkowo sprzyjające warunki do rozwoju. Za pogodowe anomalie zapłacimy plagą meszek, kleszczy i innych owadów, które wylęgły się wcześniej niż zwykle. Bardzo możliwe, że w tym roku owadów będzie znaczne więcej niż w ubiegłym latach - podaje "Gazeta Lubuska".
 
 
© Brebca - Fotolia.comIch ojczyzną są miasta południowej Europy: ciasne, o dość gęstej zabudowie. Tam mieszkańcy chcący cieszyć się własnym kawałkiem ziemi musieli sięgnąć po nietypowe rozwiązania i zakładać ogródki tam, gdzie jest na to wystarczająco dużo miejsca czyli na przykład na dachu budynku.
 
 
© Brebca - Fotolia.comW każdym sklepie ogrodniczym i kwiaciarni półki uginają się od różnego rodzaju doniczek i pojemników przeznaczonych do domowej uprawy roślin ozdobnych. W zależności od wystroju wnętrza czy balkonu oraz od własnych upodobań możemy wybierać między plastikiem i wikliną, metalem i gliną, drewnem i betonem. Warto jednak poznać właściwości tych materiałów, aby dobrać odpowiednie pojemniki dla naszych roślin.
 
 
© Tomasz Jendryczko - Fotolia.comW ogrodach i na działkach jest jeszcze szaro – buro, ale za to w kwiaciarniach aż mieni się w oczach od różnobarwnych pierwiosnków, hiacyntów, narcyzów, stokrotek i bratków. Te pierwsze wiosenne kwiaty są świetną ozdobą w domu lub balkonu i pozwalają nam cieszyć się pięknymi barwami w oczekiwaniu na prawdziwie ciepłe wiosenne i letnie dni i królujące wówczas na balkonach pelargonie czy surfinie.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»