kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. GARDENASklepy ogrodnicze oferują ogromny wybór różnego typu kosiarek. Wybierać można spośród kosiarek z napędem spalinowym, elektrycznym, akumulatorowym czy robotów koszących. Decydując się na takie urządzenia trzeba wziąć pod uwagę nie tylko preferencje użytkownika, jak i powierzchnię ogrodu. Jeśli nasz ogród ma około 100 do 250 metrów kwadratowych, warto zdecydować się na ręczną kosiarkę bębnową.
 
 
fot. GARDENADni stają się dłuższe, co wiąże się również z większą ilością światła – przyroda budzi się dzięki temu powoli z zimowego snu. Dają o sobie znać rośliny w naszych ogrodach, które po męczącej dla nich zimie wymagają od nas większej troski. Jak szybko i skutecznie przywrócić zieleńcowi dobrą kondycję?
 
 
fot. GARDENAWydawać by się mogło, że zima jest porą roku, która eliminuje wszelkie prace w naszych ogrodach. Tymczasem nawet teraz można wykonywać drobne czynności, co zapewne nie jest obce pasjonatom. Trzeba jednak przyznać, że kluczem do pięknego ogrodu jest odpowiednie planowanie i wykonywanie prac w nim, pamiętając o zmienności natury – cyklu pór roku.
 
 
fot. Husqvarna AbWydawać by się mogło, że w ogrodzie przed zimą wystarczy zadbać jedynie o rośliny, aby były w stanie przetrwać mrozy. Tymczasem do najchłodniejszej pory roku trzeba przygotować także narzędzia i maszyny ogrodnicze. Należy zadbać o ich odpowiednie zakonserwowanie, aby nie sprawiły nam zawodu na wiosnę.
 
 
© EDEN - Fotolia.comZbliżające się lato to doskonały pretekst, by przypomnieć sobie zapomniane i czasem zaniedbane zimą balkony i tarasy, na których najchętniej delektujemy się pierwszymi promieniami słońca. Jak bez dużych nakładów czasu i pieniędzy zaaranżować przydomowy taras i zmienić nieco jego architekturę?
 
 
fot. GardenaDla wszystkich ogrodników, którzy zapomnieli przyciąć rośliny latem i późną jesienią mamy dobre wieści - nie wszystko stracone! Mamy szansę nadrobić zaległości. To właśnie na początku roku przy sprzyjającej i łagodnej pogodzie na zewnątrz zaczynamy przycinanie drzew i krzewów, dla których zabrakło czasu przed zakończeniem sezonu. Drobno pocięte drewno można wykorzystać jako ściółkę pod krzewy oraz do wysypania ścieżek w ogrodzie. Jak wykonać zabiegi pielęgnacyjne w sposób bezpieczny dla ogrodnika oraz roślin?
 
 
fot. GardenaOczko wodne w ogrodzie jest oczkiem w głowie każdego ogrodnika. To najbardziej efektowny element każdego ogrodu. Niestety staw jest jednocześnie najtrudniejszy w utrzymaniu i wymaga dużo prac pielęgnacyjnych.
 
 
fot. al-ko.plWiosna już blisko i dla każdego ogrodnika jest to czas intensywnej pracy. Ogród po okresie zimowym wymaga gruntownych porządków, jeśli później ma cieszyć oko uroczym wyglądem. Jakich prac nie można przeoczyć, jak zadbać o rośliny i trawniki oraz jakimi narzędziami się posłużyć? Oto kilka porad.
 
 
fot. colour-your-life.plMiłośnikom roślin żywotnik o popularniejszej nazwie tuja kojarzy się zazwyczaj z żywopłotem. Niesłusznie, gdyż tuje mogą być wszechstronnie wykorzystywane w ogrodach, parkach, zieleńcach czy placach zabaw.
 
 
fot. colour-your-life.plRodzaj aster obejmuje około 600 gatunków, które pierwotnie pochodzą z różnych miejsc półkuli północnej. Aster jest cenioną byliną kwitnącą jesienią. Rośliny wręcz są obsypane kwiatami od końca sierpnia, a kres ich kwitnienia to jesienne ostre przymrozki.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»