W ciągu kilku ostatnich lat kwestie dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska stały się bardzo ważne. Zastanawiamy się nad wtórnym wykorzystaniem odpadów oraz staramy się oszczędzać zasoby ziemi. Urządzając mieszkanie, sięgamy po naturalne elementy, m.in. piękne, surowe drewno. Wykorzystujemy również stare elementy dekoracyjne i łączymy je w taki sposób, aby powstało „coś z niczego". Szarość jesiennych dni i surowość ekologicznych wnętrz ożywimy kompozycjami z kwiatów o intensywnych kolorach.
„Kolory Natury" (True colours) to jesienna tendencja, która przypadnie do gustu w szczególności miłośnikom przyrody. Nawołuje do życia w harmonii i spokoju, zgodnie z nurtem ekologicznym. Kompozycje utrzymane w tym stylu idealnie pasują do wnętrz rustykalnych, ale również bardzo nowoczesnych. „Kolory natury" to feeria barw, soczystych odcieni fioletu, żółci, zieleni, czerwieni oraz bieli, które ożywiają każde pomieszczenie i przełamują jesienną szarugę. Intensywne kolory są oznaką życia, dlatego idealnie komponują się na tle zimnych odcieni drewna i metalu. Kompozycje inspirowane jesienną tendencją są organiczne oraz proste w formie. Intensywne kolory aranżacji sprawiają, że dodatkowe ozdoby są zbędne.
Jesienne kompozycje zostały utrzymane w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i klasycznym. Styl nowoczesny charakteryzuje się prostymi i rozłożystymi formami, a dominującym kolorem jest fiolet, zieleń oraz żółć. W nastrojowych aranżacjach dominują rustykalne formy i materiały. Ważną rolę pełnią drewniane dodatki, z którymi kontrastują odcienie fioletu, żółci i pomarańczy. Aranżacje kwiatowe zgodne ze stylem klasycznym nacechowane są nostalgią i spokojem. Kompozycje obfitują w liczne odmiany kwiatów w odcieniach fioletu, bieli i czerwieni.
W tym sezonie floryści proponują proste, drewniane, szklane oraz metalowe wazony, które doskonale komponują się na tle kwiatów o intensywnych odcieniach.
W jesiennych bukietach i kompozycjach dominują: chryzantema (Chrysanthemum), mieczyk (Gladiolus), wyżlin (Antirrhinum), trojeść (Asceplias), floks (Phlox) oraz liatra (Liatris).
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »